KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 2175023
*
nr 217 5023
Oscar Reutersvärd
(1915-2002), Sverige
Akvarell , Oscar Reutersvärd, 76x56
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Utrop:
1.200 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 februari 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/2 15:09:24
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Oscar Reutersvärd
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Läs mer om Oscar Reutersvärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller oscar reutersvärd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
4237 Färglitografi
Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:27
-
4236 Färglitografi
Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:26
*
Oscar Reutersvärd
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Läs mer om Oscar Reutersvärd
nr 217 5023
Oscar Reutersvärd
(1915-2002), Sverige
Akvarell , Oscar Reutersvärd, 76x56
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Utrop: | 1.200 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 februari 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/2 15:09:24 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Oscar Reutersvärd
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk mÃ¥lare, tecknare och skulptör.Läs mer om Oscar Reutersvärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller oscar reutersvärd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
4237 Färglitografi
Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:27 -
4236 Färglitografi
Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:26